مصرف قرص ترازادون (Trazodone ) برای رفع اختلالات خواب

قرص ترازادون گزینه درمانی است که توسط پزشک برای درمان مشکلات بی خوابی بسیاری از بیماران مبتلا به بی خوابی شدید تجویز می گردد. پیشتر ها از این دارو به طور عمده برای درمان  بیماری افسردگی استفاده می شده است، نه به طور اخص برای درمان اختلالات خواب. عوارض اصلی قرص ترازادون، خواب آلودگی است.

ترازودون هیدروکلرید دارویی است که به طور عمده برای درمان بیماری افسردگی مورد استفاده قرار می گرفته است. این دارو تحت نام تجاری Desyrel به بازار عرضه می گردد. در برخی شرایط خاص،  ازداروی بی نسخه و غیرتجاری ترازودون برای درمان اختلالات شدید خواب استفاده می گردد. متاسفانه تا کنون سازمان غذا و داروی آمریکا قرص ترازودون را به عنوان یکی از گزینه های احتمالی درمان مشکلات بی خوابی مورد تایید قرار نداده است.

استفاده از ازداروی بی نسخه و غیرتجاری ترازودون به هیچ عنوان غیر قانونی نبوده و کاملا مجاز است.  تنها سازمان غذا و دارو ست که چگونگی رو شهای تبلیغ انواع دارو را تعیین می کند، اما این سازمان نمی تواند بر روند تجویز نسخه های پزشکی، بویژه در رابطه با داروهای بی نسخه تسلط داشته باشد. گاهی اوقات پزشکان داروهایی را تجویز می کنند که لزوما به تایید سازمان غذا و دارو نرسیده است اما از اثر بخشی داروی غیرتجاری و بی نسخه آن بر روی بیماران مختلف مطمئن هستند.  ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی همواره تلاش می کنند دارویی برای بیمار فراهم کنند که مورد قبول سازمان غذا و دارو است و از پیش از ایمنی و بی خطر بودن آن اطمینان حاصل کرده اند.

پزشکان در تجویز این دارو به بیماران مبتلا به بی خوابی های شدید جانب احتیاط را رعایت میکنند. ترازادون به عنوان یک داروی مسکن ضد افسردگی عمل می کند. به طور تقریبی، ۴۱ درصد از بیمارانی که از این دارو مصرف می کنند،  دچار خواب آلودگی شدید می شوند.

از آنجایی که این دارو بسیار خواب آور است و موجب خواب آلودگی فرد مصرف کننده و مخل فعالیت های روزانه او می شود، بسیاری از پزشکان از این دارو حتی برای افراد بدون علائم بیماری افسردگی نیز استفاده می کنند.

ارتباط خواب با بیماری افسردگی

از سوی دیگر، افرادی که به طور همزمان از بیماری افسردگی و بی خوابی رنج می برند، داروی ترازادون برای آنها بسیار موثر واقع می شود.  همچنین اشخاص دیگری که از انواع دیگری از داروی مسکن و ضد افسردگی استفاده می کنند هم دچار بی خوابی و اختلال خواب می شوند، زیرا این مورد از خاصیت و ویژگی اصلی داروهای ضد افسردگی است. برای این دسته از بیماران، پزشک ممکن است داروی ضد افسردگی دیگری تجویز کند که همراه با قرص ترازادون مصرف شود.

gyrusclinic.com

این نوشته در دانستنی ها و ویتامین ها ،داروها ،سلامت وپوست،ماسک ها، خواص مواد غذایی، گیاهان دارویی ،مرکبات , زیبایی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.