بایگانی دسته: ادویه ها

هل خواص درمانی:

هل از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است. جویدن دانه های هل پس از صرف غذا ضمن کمک به هضم و گوارش بهتر غذا، می تواند بوی نامطبوع دهان(مثل بوی سیر و پیاز) را نیز خنثی کند. دانه … ادامه‌ی خواندنارسال شده در ادویه ها, خواص خوراکی ها و دانه ها،خشکبار، روغن ها، گیاهان و میوه ها | پاسخ دهید:

جایگزین طبیعی برای بروفن

ایبوپروفن یکی از رایج‌ترین مسکن‌های موجود در بازار است، اما این دارو مانند انواع داروهای شیمیایی عوارضی را به دنبال دارد. اما جایگزین آن چیست؟ مصرف مسکن‌ها روند صعودی داشته و اغلب مردم به راحتی از آن‌ها استفاده می‌کنند. اما … ادامه‌ی خواندنارسال شده در ادویه ها | پاسخ دهید:

دارچین و عسل را با هم بخورید:

مخلوط عسل و دارچین درمان کننده بسیاری از بیماری ها در زمان قدیم و حال می باشد. امروزه دانشمندان بر این عقیده هست ند که عسل با وجودی که شیرین است، اما اگر در مقدار معین مصرف شود حتی برای … ادامه‌ی خواندنارسال شده در ادویه ها, دانستنی ها ، ،سلامت وپوست،ماسک ها، خواص مواد غذایی، گیاهان دارویی وتغذیه | پاسخ دهید:

ادوی طبیعت در ادویه همه کاره کاری

کوفته تبریزی، آبگوشت یا هر غذای بومی و محلی دیگه را با ادویه کاری بپزید، می‌شود غذای هندی آ کاری ادویه اختصاصی هند است  که همه جای دنیا طرفدار دارد. کاری در واقع ترکیبی از همه ادویه‌هاست. برای همین همه … ادامه‌ی خواندنارسال شده در ادویه ها | پاسخ دهید:

خواص درمانی هل

جویدن دانه های هل پس از صرف غذا ضمن کمک به هضم و گوارش بهتر غذا، می تواند بوی نامطبوع دهان(مثل بوی سیر و پیاز) را نیز خنثی کند. دانه های هل خواص گرمابخشی داشته و معده و روده ها … ادامه‌ی خواندنارسال شده در ادویه ها, دانستنی ها ، ،سلامت وپوست،ماسک ها، خواص مواد غذایی، گیاهان دارویی وتغذیه | پاسخ دهید:

چگونه زعفران اصل بخریم؟

تشخیص زعفران‌های اصلی از روی سرشاخه کلاله زعفران ساده‌ترین روش محسوب می‌شود. خریدش جزء آن دسته از خرید‌هایی است که مشتری باید تمام حواسش را در حین خرید جمع کند تا سرش کلاه نرود؛ به خصوص که این کار به … ادامه‌ی خواندنارسال شده در ادویه ها | پاسخ دهید:

۶ خاصیت فوق‌العاده‌ی ادویه‌ها

اکثر ما ادویه‌ها را برای خوش طعم کردن غذاها استفاده می‌کنیم در حالی که معمولاً از خواص درمانی آن‌ها غافلیم. این دنیای رنگارنگ سرشار از خواصی هستند که به شیوه‌های مختلف روی سلامتی تأثیر می‌گذارند. در این مقاله شما را … ادامه‌ی خواندنارسال شده در ادویه ها | پاسخ دهید:

خواص چوب میخک…

 میخک: چوب میخک ضد التهاب، ضد قارچ، ضد باکتری و بی‌حس‌کننده است واص ضدعفونی‌کنندگی و بی‌حسی برای تسکین دندان‌درد. خواص ضد باکتریایی، ضد قارچی و ضد ویروسی که با بیماری‌های فصل سرما و قارچ‌ها مقابله کرده و سیستم ایمنی بدن … ادامه‌ی خواندنارسال شده در ادویه ها | پاسخ دهید:

ماسک زردچوبه

اگر احساس کردید که پوستتان به طور غیرمعمولی تیره شده وتلاش می‌کنید که رنگ آن روشن و درخشان شود، می‌توانید برای رسیدن به هدفتان به ادویه زردچوبه اعتماد کنید.  شبکه خبری تورنتو نیوز در مقاله جدیدی دراین ‌باره آورده است: … ادامه‌ی خواندنارسال شده در ادویه ها, دانستنی ها ، ،سلامت وپوست،ماسک ها، خواص مواد غذایی، گیاهان دارویی وتغذیه | ۱۰ پاسخ

غذاهای چربی‌سوز

  اگر تا به حال رژیم‌های مختلف غذایی را امتحان کرده و نتیجه مطلوبی به دست نیاورده‌اید از غذاهای چربی‌سوزی که در ذیل به آن‌ها اشاره شده استفاده کنید و از نتایج مثبت آن بهره‌مند شوید. دارچین تحقیقات می‌گوید دارچین … ادامه‌ی خواندنارسال شده در ادویه ها, خواص خوراکی ها و دانه ها،خشکبار، روغن ها، گیاهان و میوه ها, دانستنی ها ، ،سلامت وپوست،ماسک ها، خواص مواد غذایی، گیاهان دارویی وتغذیه | پاسخ دهید: