ترکیب عسل و دارچین برای درمان ۱۰ درد

ترکیب دارچین و عسل از دیرباز مورد توجه متخصصان تغذیه قرار گرفته و از آن در درمان بیماری های مختلف استفاده می شده است. تحقیقات اخیر نشان می دهد این ماده غذایی سرشار از ویتامین ها و آنتی اکسیدان های مفید در حفظ سلامتی زنان بویژه در دوره میانسالی است. محققان با انجام آزمایشات مختلف دریافته اند زنانی که ترکیب دارچین و عسل را در رژیم روزانه خود قرار می دهند، طول عمر بیشتری داشته و احتمال ابتلابه بیماری هایی مانند حملات قلبی و پیری زودرس در آنها کمتر است. شناخت ۱۰ خاصیت بارز این ترکیبات در سلامت زنان، حاصل بررسی های محققان است.
کاهش وزن
مصرف یک قاشق غذاخوری عسل به همراه یکچهارم قاشق غذاخوری دارچین و یک فنجان آب گرم، روزانه و قبل از صبحانه، کمک زیادی به کاهش وزن می کند. مطابق با تحقیقات انجام شده، ترکیبات موجود در این دو ماده غذایی، خاصیت چربی سوزی داشته و مصرف روزانه آن از تجمع چربی ها بویژه در ناحیه شکم جلوگیری می کند. به عقیده محققان مصرف روزانه این ترکیب در افرادی که از رژیم های غذایی پرچرب و پرکالری پیروی می کنند، از ابتلابه اضافه وزن پیشگیری می کند.
ریزش مو
افزایش ریزش مو در سنین میانسالی یکی از مشکلات شایع زنان بوده که تغییرات هورمونی، ابتلابه فقر ویتامین و مواد معدنی ضروری و افزایش سن از عمده علل ایجاد آن است. تحقیقات نشان می دهد قرار دادن ترکیب حاوی دو قاشق غذاخوری عسل، یک قاشق چای خوری دارچین و نصف فنجان آب گرم روی پوست و ماساژ دادن آن به مدت ۱۵ دقیقه، به مدت دو ماه باعث تقویت مو شده و ریزش غیرطبیعی آن کاهش پیدا می کند.
این کار باید قبل از حمام انجام شده و موها پس از ۱۵ دقیقه با آب ولرم آبکشی شوند.
رفع دردهای عضلانی
دردهای مزمن عضلانی ناشی از ابتلابه آرتریت روماتوئید از دیگر مشکلات شایع زنان در دوران میانسالی است. کاهش دردهای عضلانی از دیگر خواص مخلوط دارچین و عسل است. این ترکیب می تواند به عنوان جایگزینی مناسب برای پمادهای ضددرد محسوب شود. ماساژ دادن روزانه ترکیب حاوی سه قاشق غذاخوری عسل با نصف فنجان آب گرم و یک چهارم قاشق غذاخوری دارچین روی محل درد به مدت ۱۰ دقیقه و بستن آن با پارچه کتانی، به میزان قابل توجهی از دردهای عضلانی یا دیگر علائم بیماری مانند خارش و سوزش می کاهد. این کار باید سه بار در روز به مدت یک ماه انجام شود.
کاهش درد دندان
ترکیبات ضدباکتریایی موجود در مخلوط عسل و دارچین باعث تسکین درد دندان می شوند. ترکیب حاوی سه قاشق غذاخوری عسل به همراه یک قاشق چای خوری دارچین و قرار دادن آن به مدت ۱۵ دقیقه و سه بار در روز روی محل درد از درد دندان کاسته و جایگزین مناسب برای داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی مانند مفنامیک اسید و ایبوپروفن به شمار می رود.
کاهش کلسترول
دوران یائسگی و تغییرات هورمونی ناشی از آن، یکی از علل افزایش کلسترول بد خون و احتمال ابتلابه حملات قلبی در زنان میانسال است. تحقیقات اخیر نشان می دهد، مخلوط عسل و دارچین آنتی اکسیدان و سرشار از ویتامین های ب و ث و ای است که این ریز مغذی ها نقش مهمی در کاهش کلسترول بدخون دارند. مصرف روزانه دو قاشق غذاخوری عسل با نصف قاشق چای خوری دارچین در روز، باعث کاهش کلسترول بدخون می شود. محققان معتقدند به ازای مصرف این میزان از ترکیب عسل و دارچین یک درصد از کلسترول بد موجود در خون کاهش پیدا می کند.
درمان سرماخوردگی
از دیگر خواص ترکیب عسل و دارچین می توان به درمان سرفه های شدید و مزمن؛ عفونت های لفیوسی، آبریزش بینی و عطسه که از علائم سرماخوردگی هستند، اشاره کرد.
مصرف یکچهارم فنجان عسل همراه آب گرم و نصف قاشق چای خوری دارچین هنگام صبح و به مدت دو هفته در درمان سرماخوردگی موثر است.
درمان ناباروری
مطابق با تحقیقات انجام شده، ترکیبات موجود در مخلوط عسل و دارچین نقش مهمی در افزایش شانس باروری و پیشگیری از سقط جنین های مکرر در زنان باردار دارد. متخصصان تغذیه مصرف روزانه این ترکیب را یکسال قبل از باردارشدن و در طول مدت بارداری به زنان باردار توصیه می کنند.
درد معده
یکی دیگر از عوارض ترکیب عسل و دارچین، درمان ورم یا درد معده در افراد مبتلابه این بیماری است. مصرف روزانه یک قاشق غذاخوری عسل با یک قاشق غذاخوری دارچین از درد معده کاسته و از ابتلابه زخم معده پیشگیری می کند.
تقویت سیستم ایمنی
تحقیقات نشان می دهد مخلوط عسل و دارچین منبع غنی از آنتی اکسیدان های مقوی محسوب شده که نقش مهمی در بهبود عملکرد گلبول های سفید و سلامت آنها دارند. بطوری که آزمایش ها نشان می دهد افرادی که این ترکیب را بطور منظم در رژیم غذایی روزانه قرار می دهند کمتر در معرض ابتلابه بیماری های عفونی قرار دارند.
طول عمر
مصرف ترکیب عسل و دارچین به همراه چای سبز راز سلامتی و طول عمر است. مصرف یک قاشق غذاخوری دارچین به همراه سه فنجان آب جوشیده و چهار قاشق غذاخوری عسل و یکچهارم فنجان چای سبز، سه بار در روز در حفظ سلامتی موثر و باعث افزایش طول عمر می شود.

روزنامه ایران

این نوشته در ادویه ها, خواص خوراکی ها و دانه ها،خشکبار، روغن ها، گیاهان و میوه ها ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.