پیشگیری از بیماری قلبی با مصرف این خوراکی

نتایج یک پژوهش جدید که در مجله نیچر منتشر شده است، نشان می‌دهد که مصرف برخی مکمل‌های خاص می‌تواند به پیشگیری از بیماری قلبی کمک کند.
انتخاب: نتایج یک پژوهش جدید که در مجله نیچر منتشر شده است، نشان می‌دهد که مصرف برخی مکمل‌های خاص می‌تواند به پیشگیری از بیماری قلبی کمک کند.
اگرچه کرونا همچنان در سراسر جهان قربانی می‌گیرد، اما به نظر می‌رسد از کرونا خطرناک تر، بیماری‌های قلبی هستند و برای پیشگیری از بیماری‌های بلبی نیز می‌توان از روش‌هایی مانند رژیم غذایی سالم تبعیت کرد.May be an image of food
اگر این نکته را نیز در نظر بگیریم که افراد مبتلا به بیماری قلبی عروقی در معرض خطر بالاتر ابتلا به کرونا هستند، متوجه خواهیم شد که چرا کنترل بیماری‌های قلبی حائز اهمیت است. مطالعه جدیدی که این هفته در مجله نیچر منتشر شد نشان داد که دو مکمل غذایی خاص (روغن ماهی و کلسیم) ممکن است خطر بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش دهد؛ و مهمترین تأثیر در بین افراد با مجموعه خاصی از عادات غذایی دیده شد.
گروهی از محققان در استرالیا داده‌های یک دهه را که از ۷۰ هزار نفر جمع آوری شده بود، مورد بررسی قرار دادند تا ارزیابی کنند آیا کسانی که به طور منظم از یک مولتی ویتامین، مواد معدنی یا روغن ماهی استفاده می‌کنند، از سلامت بالاتری برخوردارند یا خیر.
یک یافته هیجان انگیز در بین گروه غذای سالم وجود داشت که از روغن ماهی یا مکمل کلسیم در رژیم‌های غذایی خود استفاده می‌کردند. افراد سالم مصرف کننده روغن ماهی یا کلسیم شیوع بیماری قلبی عروقی کمتری نسبت به شرکت کنندگانی که تغذیه سالم داشتند، اما این مکمل‌ها را مصرف نکردند، داشتند. یک نکته ضروری در اینجا وجود دارد که اگرچه به نظر می‌رسد روغن ماهی و کلسیم در شیوع بیماری‌های قلبی عروقی تفاوتی ایجاد کرده است، اما این فقط در مورد افرادی صدق می‌کند که عادت‌های غذایی طولانی مدت سالم را دنبال می‌کنند.

به عبارت دیگر، اگر می‌خواهید روغن ماهی و کلسیم بخورید تا از مزایای حمایت از قلب بهره‌مند شوید، نیاز به رعایت رژیم غذایی سالمی دارید.

اطلاعات پزشکی و سلامتی

این نوشته در سلامتی و رژیم غذایی-بهداشت و سلامت تغذیه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *